Urologie v Kyjově vzdělává lékaře

Kyjov 10. června 2024 - Nemocnice Kyjov poskytla unikátní příležitost lékařům z různých nemocnic zúčastnit se zdravotnického výkonu operace prostaty pod vedením prim. kyjovské urologie MUDr. Miroslava Krhovského.
Tento zákrok zahájil druhý den speciálního workshopu, který se zaměřoval na metodu TUBEP – transuretrální bipolární enukleaci prostaty. Jedná se o moderní a účinnou metodu, která nabízí pacientům šetrnější a efektivnější léčbu.

Operační sál byl plný odborníků, kteří sledovali operaci prostřednictvím dvojice obrazovek a s pomocí nové technologie. Vedení operace a odborného výkladu se ujal zkušený operatér a odborný garant workshopu, primář urologického oddělení MUDr. Miroslav Krhovský. Svým komentářem a vysvětlením jednotlivých kroků operace poskytl účastníkům cenné znalosti a praktické tipy.

Tato zkušenost nebyla přínosná pouze pro zúčastněné lékaře, ale také pro novináře, kteří měli možnost vidět pokrok v moderní medicíně a význam vzdělávání v lékařské komunitě zprostředkovat veřejnosti. Workshop v Kyjově potvrdil roli kyjovské urologie jako odborného pracoviště pro vzdělávání v oblasti urologie a inovativních lékařských postupů.

Pro další informace a dotazy:

Veronika Hollerová, tisková mluvčí
hollerova.veronika@nemkyj.cz